قوانین و شرایط استفاده از محصولات و خدمات سایت ایران فلتسام

سند حاضر قرارداد حقوقی و لازم‌الاجرا بین کاربر سایت («شما» و یا «کاربر» و یا «خریدار») و وبسایت ایران فلتسام  (flatsomee.ir) است. ایران فلتسام طبق قوانین جمهوری اسلامی ایران ازجمله قانون تجارت الکترونیکی و قانون حمایت از حقوق مصرف­ کننده فعالیت می‌کند. درصورتی‌که کاربر قصد عضویت و استفاده از خدمات سامانه ایران فلتسام را داشته باشد، لازم است متن قوانین و مقررات («قرارداد») را به نحو کامل مطالعه و سپس اقدام به استفاده از وب­سایت و یا عضویت در آن نماید.

استفاده از سامانه ایران فلتسام، اقدام به عضویت، اقدام به ورود کاربر به وب‌سایت، و استفاده از سایر خدمات ارائه‌شده، به معنای آگاه بودن از قرارداد و قبول مفاد و شرایط آن است. کاربر همچنین می­پذیرد که رابطه بین ایران فلتسام و ایشان توسط این قرارداد سامان داده شود و هرگونه تراکنش مالی و غیرمالی بین طرفین تحت پوشش این قرارداد خواهد بود. لذا درصورتی‌که موادی از این قرارداد یا کلیت آن موردتوافق کاربر نباشد، حق استفاده از خدمات ایران فلتسام را ندارد. این توافق بر اساس ماده ۵ قانون تجارت الکترونیک و ماده ۱۰ قانون مدنی تنها مرجع موردقبول در روابط ایران فلتسام و کاربران خواهد بود.

به دلیل اهمیت سند حاضر و نیز به‌منظور تسهیل مطالعه برای کاربر، مفاد هر ماده در بخش های مرتب شده، برای شما فراهم‌شده است. لازم به ذکر است شرایط و قوانین مندرج در قرارداد حاضر، جایگزین کلیه توافق‏‌های قبلی فی‌مابین کاربر و ایران فلتسام محسوب می‏‌شود.

الف – حقوق مشتری

  1. تمامی اطلاعات مشتریان نظیر شماره همراه، ایمیل و… نزد ایران فلتسام محفوظ خواهند ماند و ایران فلتسام به هیچ عنوان این اطلاعات را فاش نخواهد کرد.
  2. ایران فلتسام خود را موظف می داند که محصول اورجینال و بدون مشکل را در اختیار کاربران خود قرار دهد.
  3. ایران فلتسام خود را موظف میدانید که در اسرع وقت پاسخگوی مشتریان خود بوده و مشکلات آن ها (مشکلات احتمالی در رابطه با قالب فلتسام) را برطرف ساخته و وی را راهنمایی کند.

ب – حقوق ایران فلتسام

  1. محصول خریداری شده ممکن است با سایر افزونه‌ها و کد‌های استفاده شده در سایت شما سازگار نباشد. ایران فلتسام مسئولیتی در قبال شخصی سازی محصول برای مشتری و یا حل مشکلات تداخل محصول با سایر قالب‌ها و افزونه‌ها نخواهد داشت.
  2. ایران فلتسام بر روی محصولات خود هیچ گونه لایسنسی قرار نمی دهد، اما پشتیبانی در ازای هر فروش برای یک وب سایت می باشد. بنابراین هر کاربر برای سایت اضافه ای که از قالب ایران فلتسام استفاده می کند و تقاضای پشتیبانی را دارد، باید هزینه پشتیبانی به مبلغ تعیین شده روز را پرداخت کند.
  3. پشتیبانی ایران فلتسام تنها مخصوص قالب فلتسام است و پشتیبانی و حل مشکلات افزونه ها و یا قالب های دیگر بر عهده ی پشتیبان ما نمی باشد.
  4. کاربر در زمان ارسال تیکت یا زمان تماس با پشتیبانی در هر پلتفرمی باید آدرس سایت خود را برای دریافت پشتیبانی ارائه کند. این مورد به دلیل جلوگیری از پخش و فروش غیرقانونی قالب و همچنین رعایت قانون ارائه پشتیبانی جدا برای هر دامین می باشد.
  5. فروش و یا به اشتراک گذاشتن قالب ایران فلتسام در سایت های دیگر و یا با کاربران دیگر از لحاظ شرعی حرام است و ایران فلتسام هیچ گونه رضایتی از این کار ندارد. هم چنین در صورت مشاهده این امر از طریق قانونی پیگیری خواهد شد.
  6. ایران فلتسام در قبال نوع استفاده مشتری از قالب های به فروش رفته هیچ گونه مسئولیتی ندارد. همچنین کاربرانی که قالب ایران فلتسام را خریده و از طرف خود به افراد دیگر به فروش می رسانند تحت پیگرد قانونی قرار گرفته و دسترسی آن ها به قالب فلتسام (flatsome) و حساب کاربری قطع خواهد شد.

ج – محیط تست وردپرس

کاربر بایستی آخرین نسخه یا نسخه قبل از آخرین نسخه هسته اصلی وردپرس از سایت wordpress.org به زبان فارسی روی سرور با سیستم عامل لینوکس مجهز به نیازمندی های سروری پیشنهادی جهت نصب وردپرس که در سایت wordpress.org آمده است نصب، یکی از قالب های پیش فرض وردپرس که به همراه نصب هسته وردپرس نصب می گردد، فعال نماید و افزونه جانبی در وردپرس نصب نشده باشد.

محیط تست برای قالب ها و افزونه ها تابع شرایط ذیل به صورت اختصاصی می باشد:

* قالب: قالب خریداری شده از ایران فلتسام عینا بدون هیچگونه تغییری در کدهای محصول، جایگزین قالب پیش فرض نصب و فعال شود همچنین افزونه های ارائه شده همراه محصول نیز بدون هیچگونه تغییر (اعم از تغییر در کدها یا بروزرسانی به نسخه های جدید و یا نصب از سایر منابع) نصب شده و فعال شود

تبصره 1 : هر قالب و یا افزونه ای برای کارکرد مناسب خود به یک سری منابع از طرف هاست و وردپرس شما نیاز دارد که باید این شرایط در رابطه با قالب فلتسام هم به صورت کامل رعایت شود تا به درستی اجرا شود.

تبصره 2 : فضای کار موجود در هاست مرتبط با تست می باید متناسب با فضای مورد نیاز محصول جهت تست باشد.

تبصره 3 : در صورتی که افزونه های اضافه با عملکرد خاص روی هاست و یا وب سایت کاربر فعال شده باشند شرایط محیط تست نقض شده است.

د = پشتیبانی از محصولات

1 – ارائه خدمات پشتیبانی، توسط پشتیبان ایران فلتسام و از طریق راه های ارتباطی ذکر شده در صفحه تماس با ما در خصوص مشکلات مربوط به عملکرد محصول در محیط تست وردپرس (بخش «ج») است.

تبصره: هرگونه تغییر در کدهای محصول خریداری‌ شده موجب خروج از محیط تست وردپرس تلقی می‌گردد.

2 – خدمات پشتیبانی تضمین‌شده به مدت شش ماه از تاریخ ثبت سفارش (به صورت لحظه ای نخواهد بود) به مشتریان ارائه خواهد شد.

3- با توجه به موارد فوق‌الذکر، فروشنده تعهدی به فراهم نمودن موارد زیر جهت پشتیبانی محصولات خریداری شده را ندارد.

– ارائه کلیه آموزش‌های مرتبط با وردپرس، مباحث کسب ‌وکار آنلاین ازجمله سئو، امنیت و … و رفع مشکلات مربوط به هسته وردپرس یا سایر افزونه‌های ناموجود در محصول خریداری‌شده از جمله در زمان پاسخ به سوالات کاربران؛

– خدمات شخصی‌سازی و اعمال تنظیمات و پیکربندی محصول خریداری‌شده برای خریدار

– خدمات راهنمایی طراحی سایت و یا آموزش نحوه کار کردن با قالب

تبصره 1 : آموزش های لازم در رابطه با طراحی سایت و یا نحوه کار کردن با قالب به مرور زمان به بخش بلاگ سایت اضافه خواهد شد، لذا در صورتی که شخصی در این رابطه سوالی داشته باشد می توانید در بخش دیدگاه های مطالب آموزشی با ما در میان گذاشته تا به آن ها پاسخگو باشیم.

4 – پشتیببانی هر سفارش مخصوص یک دامین است و برای دریافت پشتیبانی بر روی دامین های دیگر باید پشتیبانی جدا و مخصوص آن دامین جدید تهیه شود. (توجه بفرمایید قالب همچنان بدون محدودیت است و کاربر میتواند روی بی نهایت سایت نصب و استفاده کند، اما پشتیبانی شامل یک سایت می شود و برای سایت های اضافی باید پکیج پشتیبانی جدید تهیه و تمدید شود.)

5 – کاربر در زمان ارسال تیکت یا زمان تماس با پشتیبانی در هر پلتفرمی باید آدرس سایت خود را برای دریافت پشتیبانی ارائه کند. این مورد به دلیل جلوگیری از پخش و فروش غیرقانونی قالب و همچنین رعایت قانون ارائه پشتیبانی جدا برای هر دامین می باشد.

و – گارانتی بازگشت وجه 7 روزه

گارانتی بازگشت وجه زمانی اجرا خواهد شد که محصولی را که از ما دریافت کرده اید دچار مشکلی باشد که از طرق پشتیبان های ما پس از درخواست حل نشود، و یا پشتیبانی به شما ارائه نشود.

  • در صورتی که کاربری تقاضای بازگشت وجه داشته باشد، باید از طریق پشتیبانی درخواست خود را با پشتیبان سایت درمیان بگذارد، کارشناس ایران فلتسام در صورت وجود مشکل، آن را برطرف خواهد کرد. اما حالتی که پشتیبان و کارشناس های ایران فلتسام قادر به حل مشکل نباشند، وجه محصول به فرد بازگشت داده خواهد شد.

توضیحات تکمیلی : باید توجه داشته باشید که مشکلات همیشه از طرف قالب نیست، گاهی اوقات ممکن است منابع هاست شما پایین باشد، در صورتی که قالب به منابع بیشتری برای اجرای بدون نقص نیاز دارد، یا ممکن است مشکل از طرف آنتی ویروس هاست تان باشد که به اشتباه کدی را بلاک می کند و باعث اجرای به اشتباه یا عدم اجرای آن کد می شود. بنابراین مشکلات همیشه مشکلات از طرف قالب نیستند.

ه – قطع خدمات و مسدود کردن حساب کاربری

1. ایران فلتسام در شرایطی که به دلایل ذکر شده در این بند به این نتیجه برسد که عضویت یک کاربر می‌تواند برای وب سایت و یا سایر کاربران مطلوب نباشد، طبق صلاحدید و تشخیص خود حق حذف دسترسی کاربر مذکور به خدمات ایران فلتسام را دارد، این موضوع متعاقباً به اطلاع کاربر می‌رسد. در این صورت، کاربر حق طرح هیچ‌گونه ادعا و یا اعتراضی را نخواهد داشت. مهم‌ترین مصادیق این بند به‌نحوه غیر انحصاری به شرح زیر می‌باشد:

1.1 – فروش و یا پخش محصولات ایران فلتسام به نحو مستقیم یا غیر مستقیم، در سایر پلتفرم‌ها و سایت‌ها، به سبب فعل یا ترک فعل کاربر؛

تبصره: در این حالت یکی از حساب‌ها به صلاحدید ایران فلتسام حذف و پنل کاربری مسدود می‌شود؛

 1.2 – هرگونه اقدامی از سوی کاربر که منجر به ورود خسارت به شهرت تجاری، نام و اعتبار ایران فلتسام شود؛

1.3 – توهین و یا افترا زدن به ایران فلتسام یا سایر کاربران به هر نحو (از جمله به نحو غیر انحصاری از طریق پنل کاربری کاربر یا در فضای مجازی)

توجه داشته باشید :

با استناد به قانون جرائم رایانه ای تعیین شده در قانون مجازات اسلامی و با توجه به مصادیق محتوای مجرمانه جرائم رایانه ای و با توجه به اینکه کلیه محصولات ارائه شده در سایت دارای شماره شناسایی هستند، در صورت تخلف از قوانین سایت پیگیری های قانونی جهت جلوگیری از سوء استفاده متخلفین توسط مراجع ذیصلاح به عمل خواهد آمد. جهت اطلاع کاربران از قوانین مجازات اسلامی جمهوری اسلامی ایران به دو ماده از این قانون در ارتباط با جرائم رایانه ای اشاره می کنیم:

ماده ۷۴۰ قانون مجازات اسلامی : هرکس بطور غیر مجاز داده های متعلق به دیگری را برباید و یا از داده های دیگران به نفع خود سوء استفاده نماید، چنانچه عین داده ها در اختیار صاحب آن باشد طبق قانون به پرداخت جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۲۰ میلیون ریال و حبس از ۹۱ روز تا یکسال محکوم خواهد شد.

ماده ۷۴۵ قانون مجازات اسلامی : هرکس بوسیله سامانه های رایانه ای یا مخابراتی داده های دیگری را بدون رضایت او منتشر و یا در دسترس دیگران قرار دهد به نحوی که منجر به ضرر یا عرفا موجب هتک حیثیت او شود طبق قانون به پرداخت جزای نقدی از ۵ میلیون ریال تا ۴۰ میلیون ریال و حبس از ۹۱ روز تا ۲ سال و یا هر دو محکم خواهد شد.

کاربر اظهار می‌دارد که این قرارداد را خوانده و فهمیده است و موافقت می‌نماید که مفاد و شروط آن برای او لازم‌الاجرا است. همچنین کاربر موافقت می‌نماید که این قرارداد تنها توافقنامه کامل میان ایران فلتسام و کاربر است و هر توافق کتبی یا شفاهی دیگری سابق بر آن‌که در رابطه با خدمات سامانه ایران فلتسام است، ملغی است.